Europarc Federation Edit
Federace Europark sdružuje na velkoplošná chráněná území v evropských zemích, každoročně pořádá Evropský den parků.
http://www.europarc.org
The Ozone Secretariat, UNEP Edit
Stránky sekretariátu Vídeňské konvence o ochraně ozonové vrstvy a Montrealského protokolu o látkách poškozujích ozonovou vrstvu.
http://www.unep.ch/ozone
World Meteorogical Organization (Světová meteorologická organizace) Edit
Specializovaná organizace Spojených národů, koordinující mezinárodní aktivity v oblasti meteorologie, klimatologie, ztenčování ozonové vrstvy. Sídlí v Ženevě.
http://www.wmo.ch
European Maritime Safety Agency (Evropská agentura pro námořní bezpečnost) Edit
Orgán Evropské unie. Agentura byla ustanovena jako reakce na havárie tankerů v evropských vodách, má Evropské komisi a členským státům EU poskytovat vědeckou a technickou pomoc v záležitostech týkajících se bezpečnosti námořní dopravy a emisí z lodí.
http://www.emsa.eu.int/
Convention on Biological Diversity (Úmluva o biologické rozmanitosti) Edit
Stránky úmluvy, která byla přijata na ekologickém summitu v Rio de Janeiru v roce 1992, a Protokolu o biologické bezpečnosti (Cartagenský protokol), přijatého v roce 2000. Cílem tohoto protokolu je zajistit ochranu a bezpečnost při zacházení, využívání a přenosu živých modifikovaných organismů především přes hranice států.
http://www.biodiv.org
International Energy Agency (Mezinárodní energetická agentura) Edit
Energetické fórum 26 průmyslově vyspělých zemí vzniklo kvůli řešení nedostatku ropných zásob a kvůli společnému postupu energetické politiky. IEA je orgánem Dohody o mezinárodním energetickém programu (IEP).
http://www.iea.org
Agreement on the Conservation of Small Cetaceans of the Baltic and North Seas (ASCOBANS) (Dohoda o ochraně malých kytovců v Severním a Baltickém moři) Edit
Dohoda o ochraně malých kytovců v Severním a Baltickém moři z roku 1991, která vznikla pod patronátem Úmluvy o stěhovavých druzích volně žijících živočichů Programu OSN pro životní prostředí (UNEP).
http://www.ascobans.org/
United Nations Framework Convention on Climate Changes (Rámcová úmluva OSN o změnách klimatu) Edit
Oficiální server UNFCCC. Texty Úmluvy, Kjótského protokolu, informace o jednáních stran Úmluvy a o mechanismu klimatických změn.
http://www.unfccc.int
International Carbon Action Partnership (ICAP) (Mezinárodní akční partnerství pro emise) Edit
Fórum sdružující státy (včetně jednotlivých států USA), které aktivně prosazují trh s povolenkami na vypouštění emisí skleníkových plynů. Založeno 29. října 2007 v Lisabonu.
http://www.icapcarbonaction.com/
Bern Convention (Bernská úmluva) Edit
Úmluva Rady Evropy o ochraně evropských planě rostoucích rostlin, volně žijících živočichů a přírodních stanovišť, sjednaná v roce 1979 v Bernu.
http://www.wipo.int/treaties/en/ip/berne/trtdocs_wo001.html
Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin) Edit
Úmluva byla podepsána v roce 1973, cílem je kontrolovat mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.
http://www.cites.org
Ramsar Convention on Wetlands (Ramsarská úmluva o mokřadech) Edit
Úmluva o mokřadech majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva byla sjednána v roce 1971.
http://www.ramsar.org
Convention on Migratory Species (Úmluva o ochraně stěhovavých druhů) Edit
Úmluva o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (Bonnská úmluva) byla přijata v roce 1979 v Bonnu. Základním cílem Úmluvy je ochrana stěhovavých druhů živočichů, a to nejen ptáků, ale i savců, ryb a bezobratlých ve všech areálech jejich výskytu, včetně míst odpočinku na migračních cestách.
http://www.cms.int
United Nations Convention to Combat Desertification (Úmluva OSN o boji proti desertifikaci) Edit
Sjednána z iniciativy Konference OSN o životním prostředí a rozvoji v Rio de Janeiro v roce 1992. Cílem Úmluvy je zavést integrovaný přístup k řešení problematiky desertifikace (šíření pouští).
http://www.unccd.int/
|