spravující organizace: Econnect
Kormidlo katalog odkazů občanské společnosti

Co je nového


26. dubna 2005 17:06 Počet odkazů v katalogu přesáhl 1900.

9. března 2005 11:25 V katalogu jsme zřídili dvě nové kategorie - Integrované dopravní systémy a Povodně.
Další novinkou je přehled dvaceti naposledy editovaných odkazů na stránce Naposledy změněné a přidané záznamy.

11. prosince 2004 10:34 Počet odkazů v EkoLinku dosáhl 1800. Velmi uvítáme, pokud nám pomůžete vyhledávat a zařazovat nové odkazy, případně nás upozornit na změny adres zařazených stránek, jejich nefunkčnost apod.
Přidat odkaz můžete jednoduše pomocí tlačítka "přidej odkaz" v hlavičce EkoLinku (nebo kliknutím zde). Upozornit na změnu či nefunkčnost odkazu můžete pomocí tlačítka "navrhni změnu" v hlavičce EkoLinku (nebo kliknutím zde).
Pozor! V tomto případě se vám neobjeví formulář, ale při procházení kategorií katalogu se u každého odkazu objeví tlačítko EDIT, kterým můžete změnu tohoto odkazu navrhnout.

2. prosince 2003 11:20 Pilně pracujeme na propagaci EkoLinku. Pokud nám s ní chcete pomoci a máte vlastní webové stránky, můžete si na ně umístit odkaz na EkoLink včetně ikonky.
Mimochodem, počet odkazů v našem katalogu je nyní 1557 a na přidávání nových stránek stále pracujeme. Pokud víte o nějakém serveru s tematikou životního prostředí a přírody, který zde ještě nemáme, budeme moc rádi, pokud nám jeho zařazení do EkoLinku navrhnete.

7. října 2003 17:45 Snad ještě dnes či zítra by měla být zveřejněna nová grafická podoba EkoLinku (za ni, stejně jako za nový program pro správu EkoLinku, vděčíme Econnectu). Kromě grafické podoby doznal náš katalog mj. následujících změn:
- Provedli jsme důkladnou revizi zařazených odkazů. Podařilo se nám vyřadit drtivou většinu nefunčních odkazů (většinou šlo o stránky zrušených okresních úřadů a zrušené stránky na zkrachovalé, resp. na placenou službu přeměněné freehostingové službě hyperlink.cz).
- Provedli jsme revizi struktury kategorií. Některé málo obsazené kategorie jsme zrušili (namátkou uveďme kategorie "Sesuvy půdy" či "Zelinářství). Jiné jsem zavedli (opět namátkou uveďme např. "Agenda 21" či "Ekologické zemědělství"). Mírně se změnila (doufejme k lepšímu) i struktura kategorií jako taková - některé kategorie změnily své místo ve stromu kategorií.
- Nyní by mělo správně fungovat hlasování o hodnocení stránek (v tom předchozím bylo poněkud podivně výchozí nastavení, takže stránky nezačínaly ze stejné startovací pozice).
- Nový program nám umožňuje výrazně jednodušší správu katalogu. To by se mělo projevit mimo jiné v rychlejším zpracovávání vašich návrhů na nové odkazy a úpravy stávajích odkazů, dále bychom měli rychleji odhalit nefunkčnost zařazených odkazů a v neposlední řadě budeme moci odkazy z EkoLinku využít i jako související odkazy na našem internetovém deníku o životním prostředí EkoList.
Rozvoj EkoLinku se pochopitelně nezastaví. V příštích dnech vás zde budeme informovat o tom, jaká vylepšení chystáme dále.

22. dubna 2003 14:15 V nejbližších dnech či hodinách se pustíme do poměrně obsáhlých změn v EkoLinku. Mj. se pokusíme provést poměrně důkladnou kontrolu funkčnosti stávajících odkazů. Dále provedeme určité změny ve struktuře kategorií a konečně se chystáme významně zvýšit množství odkazů v EkoLinku. Pro zajímavost, těch je tam v současnosti necelých 1500 (přesně 1491), ze začátku jich asi pár ubude (v důsledku výše zmíněné kontroly), ale během následujících týdnů by jich tam mělo mnohem více přibýt.

26. ledna 2003 15:45 Chystají se rozsáhlá vylepšení EkoLinku, na kterých se můžete podílet i vy vyplněním krátkého dotazníku. První viditelnou změnou v katalogu bude změna částečná změna struktury kategorií, další zmeny by se měly týkat i grafické úpravy. Samozřejmě se chystáme také významně zvýšit počet odkazů v katalogu a zlepšit jejich kontrolu a aktualizaci. O chystaných změnách vás samozřejmě budeme podrobně informovat.

19. dubna 2001 13:45 Dnes jsme se rozhodli přejít ze "zkušebního" do "ostrého" provozu. V podstatě to znamená, že máme pocit určité dokončenosti EkoLinku po technické stránce (nevíme o žádných vyslovených chybách). V žádném případě si však nemyslíme, že by byl katalog hotov po stránce obsahové - odkazy na stránky přibývají prakticky každý den.
Možná jste si také všimli, že je již pár dní možné hlasovat o tom, jak se vám jednotlivé stránky líbí. Není to samozřejmě žádné seriózní hodocení kvality stránek, ale spíše takové malé zpestření při hledání v katalogu.

2. dubna 2001 16:50 Počet stránek zařazených v EkoLinku už přesáhl hranici 1000 "kusů". Celkově v tuto chvíli najdete v EkoLinku asi 1800 odkazů (řada stránek je zařazena ve více kategoriích, proto ten rozdíl mezi těmito dvěma údaji).

27. března 2001 15:40 Od včerejšího večera funguje zdokonalený formulář pro přidávání odkazů. Jednak je opatřen nápovědou (ta se bude dále zdokonalovat a rozrůstat) a dále vám umožňuje jednoduše zkontrolovat, zda vámi zadávaná stránka už v EkoLinku není.

20. března 2001 18:00 Zřídili jsme novou stránku Napište nám, ze které nám můžete posílat své vzkazy a připomínky prostřednictvím formuláře.

16. března 2001 16:00 Už asi dva dny funguje prohledávání EkoLinku podle regionů a jazyků. Můžete si tedy vybrat, že vás zajímají jen odkazy z určitého regionu či regionů a upřesnit i jazyk, ve kterém máhledaná stránka být. Na základě vašich voleb se automaticky přepočtou i počty odkazů v jednotlivých kategorií.

5. března 2001 11:00 První novinkou je zřízení této stránky s novinkami... Jinak v současné době pracujeme na zjednodušení struktury kategorií, takže se prosím nedivte občasným dočasným nesrovnalostem a nelogičnostem v této oblasti.

kontakt: kormidlo@ecn.cz
©2003; design a koordinace o.s.; použit redakční a publikační systém TOOLKIT