United Nations Framework Convention on Climate Changes (Rámcová úmluva OSN o změnách klimatu) Oficiální server UNFCCC. Texty Úmluvy, Kjótského protokolu, informace o jednáních stran Úmluvy a o mechanismu klimatických změn.
URL: http://www.unfccc.int World Trade Organization (Světová obchodní organizace) Oficiální webové stránky Světové obchodní organizace, která slouží jako fórum pro jednání o pravidlech mezinárodního obchodu, řeší spory ohledně dodržování dohod uzavřených v rámci WTO. Informace o vztahu obchodu a životního prostředí, obchodu a rozvoji aj.
URL: http://www.wto.org Bern Convention (Bernská úmluva) Úmluva Rady Evropy o ochraně evropských planě rostoucích rostlin, volně žijících živočichů a přírodních stanovišť, sjednaná v roce 1979 v Bernu.
URL: http://www.wipo.int/treaties/en/ip/berne/trtdocs_wo00... Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora (Úmluva o mezinárodním obchodu ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin) Úmluva byla podepsána v roce 1973, cílem je kontrolovat mezinárodní obchod s volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.
URL: http://www.cites.org Ramsar Convention on Wetlands (Ramsarská úmluva o mokřadech) Úmluva o mokřadech majících mezinárodní význam především jako biotopy vodního ptactva byla sjednána v roce 1971.
URL: http://www.ramsar.org Convention on Migratory Species (Úmluva o ochraně stěhovavých druhů) Úmluva o ochraně stěhovavých druhů volně žijících živočichů (Bonnská úmluva) byla přijata v roce 1979 v Bonnu. Základním cílem Úmluvy je ochrana stěhovavých druhů živočichů, a to nejen ptáků, ale i savců, ryb a bezobratlých ve všech areálech jejich výskytu, včetně míst odpočinku na migračních cestách.
URL: http://www.cms.int Rotterdam Convention (Rotterdamská úmluva) Úmluva o postupu předchozího souhlasu v mezinárodním obchodu s některými nebezpečnými chemickými látkami a přípravky na ochranu rostlin (tzv. Úmluva PIC), sjednána v roce 1998. Podle této úmluvy pověřený orgán dovážející země uděluje souhlas s dovozem nebezpečné látky ještě před jeho uskutečněním.
URL: http://www.pic.int Convention on Environmental Impact Assessment in a Transboundary Context (Úmluva o posuzování vlivů na životní prostředí přesahujících hranice států) Známá také jako Espoo úmluva. Sjednána v rámci Evropské hospodářské komise OSN v roce 1991. Slouží i jako oficiální server Protokol o strategickém posuzování životního prostředí.
URL: http://www.unece.org/env/eia/ Convention on the Transboundary Effects of Industrial Accidents (Úmluva o účincích průmyslových havárií přesahujících hranice států) Cílem Úmluvy, sjednané v Helsinkách v roce 1992, je předcházet škodlivým účinkům závažných průmyslových havárií přesahujících hranice jednotlivých států na lidské zdraví, životní prostředí a majetek.
URL: http://www.unece.org/env/teia/ Stockholm Convention on Persisent Organic Pollutants (POPs) (Stockholmská úmluva o persistentních organických polutantech) Cílem Úmluvy, sjednané ve Stockholmu v roce 2001, je ochrana lidského zdraví a životního prostředí před škodlivými vlivy persistentních (v prostředí přetrvávajících) organických polutantů (znečišťujících látek). Za tímto účelem Úmluva upravuje výrobu, použití, dovoz a vývoz vybraných persistentních organických polutantů.
URL: http://www.pops.int Basel Convention (Basilejská úmluva) Basilejská úmluva o kontrole pohybu nebezpečných odpadů přes hranice států a jejich zneškodňování byla přijata v roce 1989. Stránky slouží také jako oficiální web pro Basilejský protokol o zodpovědnosti a kompenzacích, přijatý na 5. konferenci smluvních stran Basilejské úmluvy v roce 1999. Tento protokol má řešit případné problémy rozvojových zemích v souvislosti s dovozem odpadů.
URL: http://www.basel.int United Nations Convention to Combat Desertification (Úmluva OSN o boji proti desertifikaci) Sjednána z iniciativy Konference OSN o životním prostředí a rozvoji v Rio de Janeiro v roce 1992. Cílem Úmluvy je zavést integrovaný přístup k řešení problematiky desertifikace (šíření pouští).
URL: http://www.unccd.int/ The World Bank Group (Skupina Světové banky) Oficiálním cílem Skupiny Světové banky je zlepšování životních standardů obyvatel rozvojového světa prostřednictvím finančních půjček, politických rad, technické pomoci a sdílením znalostí. Skupinu Světové banky tvoří 5 finančních institucí, mezi nimi je i Mezinárodní banka pro obnovu rozvoj.
URL: http://www.worldbank.org UN Commission on Sustainable Development (Komise OSN pro trvale udržitelný rozvoj) Komise byla vytvořena po konferenci o životním prostředí a rozvoji v Rio de Janeiru. Připravuje podkladové materiály pro jednání OSN.
URL: http://www.un.org/esa/sustdev/csd/csd.htm International Monetary Fund (Mezinárodní měnový fond) IMF je mezinárodní organizace s 184 členskými státy, která byla založena na podporu mezinárodní měnové spolupráce, stability a ekonomického růstu.
URL: http://www.imf.org UN Divison for Sustainable Development (Divize OSN pro trvale udržitelný rozvoj) Sekretariát Komise pro trvale udržitelný rozvoj. Divize se také podílí na implementaci Agendy 21 a na Implementačním plánu schváleném na Světovém summitu o trvale udržitelném rozvoji.
URL: http://www.un.org/esa/sustdev/ Convention on Biological Diversity (Úmluva o biologické rozmanitosti) Stránky úmluvy, která byla přijata na ekologickém summitu v Rio de Janeiru v roce 1992, a Protokolu o biologické bezpečnosti (Cartagenský protokol), přijatého v roce 2000. Cílem tohoto protokolu je zajistit ochranu a bezpečnost při zacházení, využívání a přenosu živých modifikovaných organismů především přes hranice států.
URL: http://www.biodiv.org United Nations Environment Programme (Program OSN pro životní prostředí) Posláním UNEPu je stimulovat a koordinovat akce na ochranu životního prostředí především na mezinárodní úrovni a poskytovat podklady pro rozhodování příznivé životnímu prostředí.
URL: http://www.unep.org International Energy Agency (Mezinárodní energetická agentura) Energetické fórum 26 průmyslově vyspělých zemí vzniklo kvůli řešení nedostatku ropných zásob a kvůli společnému postupu energetické politiky. IEA je orgánem Dohody o mezinárodním energetickém programu (IEP).
URL: http://www.iea.org European Environment Agency (Evropská agentura pro životní prostředí) European Environment Agency (EEA) je jednou z agentur Evropské unie. Jejím cílem je podporovat trvale udržitelný rozvoj a napomáhat zlepšování životního prostředí tím, že shromažďuje, vyhodnocuje a poskytuje politikům a veřejnosti informace o životním prostředí.
URL: http://www.eea.europa.eu |
Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah stránek odpovídá výlučně autor. Stránky nereprezentují názory Evropské komise a Evropská komise neodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.
Výměnná reklama:
EkoLinkVítejte na stránkách katalogu odkazů o přírodě a životním prostředí.Co je nového26. dubna 2005 17:06 Počet odkazů v katalogu přesáhl 1900.(Celý text) Nejnovější přírůstky a změnyPřehled dvaceti naposledy změněných odkazůVaše připomínkyVaše připomínky uvítáme na e-mailu ekolink@ekolink.cz. Můžete také využít tento formulář.Výměna ikonekPomůžete nám, pokud na vašich stránkách uvedete odkaz na EkoLink. Můžete si na ně umístit i naši ikonku:. (Celý text) Další informace o životním prostředíEkoLink pro vás připravuje občanské sdružení BEZK, které vám nabízí rovněž internetový deník o životním prostředí EkoList po drátě, monitoring ekologických článků EcoMonitor a tištěný měsíčník EkoList.PoděkováníEkoLink byl podpořen v rámci výběrového řízení MŽP na podporu projektů předkládaných nestátními neziskovými organizacemi.
Vytváření katalogu Kormidlo koordinuje občanské sdružení
* Co je v Kormidle nového - přehled 50 naposledy vložených či editovaných odkazů * Uvítáme vaše připomínky ke katalogu nebo navrhnete-li nový odkaz či úpravu již zařazeného odkazu. * Některé kategorie stále hledají svého správce.
* Více informací o Kormidle |